Vardan Aramovich Grigoryan (Rusisht: Вардан Арамович Григорян; lindi më 21 shtator 1985) është futbollistë rusë me origjinë armene.

Vardan Grigoryan
Të dhënat vetjake
Emri i plotëVardan Aramovich Grigoryan
Datëlindja21 shtator 1985
Gjatësia1.72 m (5 ft 8 in)
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2004–2014FC Astrakhan258(15)
2014–2015Alashkert FC9(0)
2015–2016FC Astrakhan23(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase