Vasil Avrami

politikan shqiptar

Vasil Avrami (Korçë, 1890 - 1962) ka qenë nëpunës karriere në nivel lokal si kryebashkiak i Korçës, kontributor në drejtim të KOASH dhe ministër i shtetit shqiptar.[1]

ReferimeRedakto

  1. ^ Dervishi, Kastriot (2012). Kryeministrat dhe ministrat e shtetit shqiptar në 100 vjet. Tiranë: 55. f. 81. ISBN 9789994356225. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)