Vaudreuil-Dorion është një qytetVaudreuil-Soulanges, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 72.5 km² dhe popullsi 25789 banorë.[1]

Vaudreuil-Dorion
qytet
Vaudreuil-Dorion1.JPG
Popullsia
 • Gjithsej25.789
Faqja zyrtarewww.ville.vaudreuil-dorion.qc.ca/

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Kebek