Vefsn është një komunëqarkun Nordland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1928 km² dhe popullsi 13473 banorë[1].

Vefsn
Drevjedalen-2006-07-15.JPG
Stema zyrtare e Vefsn
Popullsia
 • Gjithsej13.473
Faqja zyrtarewww.vefsn.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Vefsn – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto