Venray është një qytet dhe komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 146.36 km² dhe popullsi 42858 banorë[1]. Venray është kryeqendra e komunës.

Venray
Flamuri i Venray
Stema zyrtare e Venray
Popullsia
 • Gjithsej42.858
Faqja zyrtarewww.venray.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Limburgu