Vestlandet është një rajonNorvegji. Rajoni ka një sipërfaqe 58582 km² dhe popullsi 1294804 banorë[1].

Vestlandet
rajon
Popullsia
 • Gjithsej1.294.804

Referime Redakto

Projekte të tjera Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  • website