Vestre Toten është një komunëqarkun Oppland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 249 km² dhe popullsi 12597 banorë[1].

Vestre Toten
Einavannet.jpg
Stema zyrtare e Vestre Toten
Popullsia
 • Total12.597
Faqja zyrtarewww.vestre-toten.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto