Vinkovci është qytet në Kroaci.

Vinkovci
Qytet
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Kroacia
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 35.915 banorë

Pak historiRedakto

EkonomiaRedakto

 
Qendër e komunikacionit hekurudhor

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shiko edhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

ReferimeRedakto


Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Vinkovci – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale