Visaret e Kombit ishte një publikim i mbledhur e redaktuar nga At Bernardin Palaj dhe At Donat Kurti ne 15 vëllime. Botimi i parë ishte i vitit 1937.[1] Është botuar dy herë të tjera, botimi i tretë pa dritën në 2007 nga Shtëpia botuese "Botime Françeskane" Shkodër. Faqet e librit 350. ISBN 978-99956-617-3-1

Referime Redakto

  1. ^ Robert Elsie; Janice Mathie-Heck (2004). Songs of the Frontier Warriors. Bolchazy-Carducci Publishers. fq. 378–. ISBN 978-0-86516-412-3. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)