Vladislav Ryzhkov

futbollist rus

Vladislav Alekseyevich Ryzhkov (Rusisht: Владислав Алексеевич Рыжков; lindur më 28 shkurt 1990) është një futbollist profesionist rus i cili luan si mesfushor për klubin bjellorus Vitebsk.

Vladislav Ryzhkov
Spartak-Arsenal Tula (2).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëVladislav Alekseyevich Ryzhkov
Data e lindjes (1990-02-28) 28 Shkurt 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesVoronezh, Bashkimi Sovjetik
Gjatësia1,75 m (5 ft 9 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualVitebsk
Karriera në rini
2006–2008Spartak Moska
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2010Spartak Moska9(1)
2010Shinnik Yaroslavl (huazim)17(0)
2010–2011Zhemchuzhina Sochi20(5)
2011Kuban Krasnodar1(0)
2012Volga Nizhny Novgorod6(0)
2013Sibir Novosibirsk33(5)
2014–2018Arsenal Tula65(7)
2017–2018Tambov (huazim)22(1)
2018Sibir Novosibirsk11(0)
2019–Vitebsk
Ekipi kombëtar
2009Rusia U212(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 31 dhjetor 2018.
† Ndeshje (Gola).

Karriera me klubeRedakto

Ai bëri debutimin e tij me ekipin e parë të Spartak Moskës më 31 gusht 2008 në një ndeshje ndaj Spartak Nalchik; ai hyri si zëvëndësues në dy minutat e fundit. Ai luajti si titullar në ndeshjen e rradhës ndaj FC Moskës më 13 shtator, duke shënuar edhe golin e parë si profesionist.

Karriera ndërkombëtareRedakto

Ryzhkov ishte pjesë e Rusisë nën-21 që garoi në kualifikueset e Kampionatit Evropian nën-21 të Futbollit 2011.[1]

ReferimetRedakto

  1. ^ "Russia U-21'2009" (në rusisht). Rusteam.permian.ru. Marrë më 25 shtator 2009.

Lidhje të jashtmeRedakto