Wikipedia diskutim:Faqja e përdoruesit

Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen teknike Faqja e përdoruesit. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Elisabeta e pare e Anglise Redakto

Elisabeta e pare ka lindur me 1558 dhe vdiq me 1608.Ajo i perkiste dinastise Tudor. Ajo sundoi 45 vjet.Ajo krijoi epoke gjate sundimit te saj.Ajo nuk u martua kurre jeten e saj ia kushtoi Anglise.Ajo e shnderroi Angline ne superfuqi detare.Ajo bashke me mbretereshe Viktorian do te mbahen mend gjate.Ajo nuk miratonte asnje ligj pa miratimin e parlamentit pra,ajo ishte pro parlamentit dhe pushteti i saj ishte bazuar ne monarki parlamentare.

Return to the project page "Faqja e përdoruesit".