Xena: Warrior Princess ishte një serial që është prodhuar në Renaissance Pictures nga "USA Network". Seria filoi më 1995 dhe mbaroi më 2001.

Xena: Warrior Princess
Xena: Warrior Princess
GjiniaDramë, Fantazi, Misteri
Krijuar ngaRobert Tapert
ShtetiRenaissance Pictures
Gjuha në prodhimin origjinalAnglisht
Nr. i episodeve134
Prodhimi
Kohëzgjatja42-45
Kompania e prodhimitUSa Network
Transmetimi
Transmetimi origjinal1995
Lidhje të jashtme
Faqja e rrjetit

AktorëtRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto