Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Yardymli (kthjellim)


Yardymli (Gjuha azere: Yardımlı) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Lankaran në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 59600 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 670 km².[1] Yardymli është kryeqëndra e rajonit.

Yardymli
Yardımlı
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Lankaran
Kryeqëndra Yardymli
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 670 km2
Popullsia 59.600 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 88,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimeRedakto

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)