Yasuyo Yamagishi

futbolliste japoneze

Yasuyo Yamagishi (山岸 靖代 Yamagishi Yasuyo?, lindur më 28 Nëntor 1979) është një ish-futbolliste japoneze.

Yasuyo Yamagishi
Të dhënat personale
Emri i plotëYasuyo Yamagishi
Data e lindjes (1979-11-28) 28 Nëntor, 1979 (40 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998–2006Iga FC Kunoichi131(27)
2007–2008INAC Leonessa
Ekipi kombëtar
1998–2005Japonia60(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 60 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola.[1]

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1998 4 1
1999 5 3
2000 5 1
2001 11 0
2002 11 0
2003 12 1
2004 10 0
2005 2 0
Gjithsej 60 6

ReferimetRedakto