Yuka Imai (今井 由香 Imai Yuka) ka lindur më 19 shtator 1970. Yuka (Juka) e lindur në Shizuoka, është një dubluese japoneze (seiyū). Momentalisht është e punsuar në Gekidan Moonlight, që nga viti 2001.

Profili Redakto

 • Grupi i gjakut: O
 • Gjatsia: 1.61 m
 • Pesha: 47 kg
 • Numri i këpucës: 24 cm

Puna e saj si dubluese Redakto

 • Jinto në Crest of the Stars & Banner of the Stars
 • Wakaba Shinohara në Revolutionary Girl Utena
 • Arisa Uotani dhe Akito Sohma (fëmijë) në Fruits Basket
 • Chihiro Fujimi në Oh My Goddess! (Filmi)
 • Scarlet Ohara/Angel Salvia në Wedding Peach
 • Mamiya Otaru në Saber Marionette
 • Suzu Kitamura në Peacemaker Kurogane
 • Misaki Matsuya në Excel Saga
 • Futaba Aasu në Puni Puni Poemi
 • Guuko në Rokumon Tengai mon Colle Knight (Mon Colle Knights)
 • Rio në Burn Up W dhe Burn Up Excess
 • Ghintec në Crest of the Stars
 • Shoko Sayama në Boys Be
 • Renamon në Digimon Tamers
 • Yu Hayakawa në Final Fantasy: Unlimited
 • Shiori (Lori) në Konjiki no Gash Bell! (Zatch Bell)
 • Rutee Katrea në Tales of Destiny, Namco kundra Capcom
 • Rekuta në Duel Masters
 • Fairy Leviathan dhe Copy X në Seritë Rockman Zero
 • Model L në Mega Man ZX
 • Wein Cruz në Growlanser II: The Sense of Justice
 • Nabuca në Now and Then, Here and There
 • Marche Radiuju në the Versioni i radios së Final Fantasy Tactics Advance
 • Larsa Solidor në Final Fantasy XII
 • Yoshie Sakashita në ToHeart
 • Tobio në One Piece: Filmi (Filmi i parë)
 • Kalia në El Hazard 2 OVA
 • Kai Okita në Bakusou Kyodai Let's & Go

Lidhje të jashtme Redakto