Yuki Sakai

futbolliste japoneze

Yuki Sakai (坂井 優紀 Sakai Yuki?, lindur më 10 Janar 1989) është një futbolliste japoneze.

Yuki Sakai
Të dhënat personale
Emri i plotëYuki Sakai
Data e lindjes (1989-01-10) 10 Janar, 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2008Tasaki Perule FC29(3)
2009–2011INAC Kobe Leonessa24(0)
2012–Mynavi Vegalta Sendai119(14)
Ekipi kombëtar
2011Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2011 1 0
Gjithsej 1 0

ReferimetRedakto

  1. ^ 2011 Japan Football Association(japonisht)