Yuri Kawamura

futbolliste japoneze

Yuri Kawamura (川村 優理 Kawamura Yūri?, lindur më 17 Maj 1989) është një futbolliste japoneze.

Yuri Kawamura
Yuri Kawamura FIFA Women's World Cup CMR vs JPN June 12th, 2015.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëYuri Kawamura
Data e lindjes (1989-05-17) 17 Maj, 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesNiigata, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–2012Albirex Niigata150(17)
2013JEF United Chiba13(0)
2014–2016Vegalta Sendai65(19)
2017Albirex Niigata0(0)
2017–North Carolina Courage10(0)
Ekipi kombëtar
2010–2017Japonia32(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 32 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 2 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 2 0
2014 7 1
2015 10 1
2016 8 0
2017 3 0
Gjithsej 32 2

ReferimetRedakto

  1. ^ 2010, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016, 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine Japan Football Association(japonisht)