Zeleso (greqisht: Ξηρόλοφος/Xirólofos) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Ζελεσσό/Zelessó.[1]

Zeleso
Ξηρόλοφος
Fshat
Vendndodhja
Zeleso is located in Greqia
Zeleso
Zeleso
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 117 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 24′ 53″ Veri

20° 30′ 27″ Lindje

Popullsia 308 banorë

Lidhje të jashtmeRedakto

BurimetRedakto