Zarqa (arabisht: الزرقاء) është një qytet në governoratin ZarqaJordani.

Zarqa
الزرقاء
Qytet
Zarqa14.jpg
Popullsia
 • Gjithsej481.300
{{{postal_code_type}}}
3

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Zarqa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale