Zicë (greqisht: Ζίτσα/Zítsa) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Zicë
Ζίτσα
Fshat
Vendndodhja
Zicë is located in Greqia
Zicë
Zicë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Zicës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 45′ 16″ Veri

20° 39′ 0″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto