Zijpe është një qytet dhe komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 113.35 km² dhe popullsi 11598 banorë[1]. Schagerbrug është kryeqendra e komunës.

Zijpe
Flamuri i Zijpe
Stema zyrtare e Zijpe
Popullsia
 • Gjithsej11.598
Faqja zyrtarewww.zijpe.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto