Zsolt Páva

politikan hungarez

Zsolt Páva (lindi më 30 tetor 1955) është politikanë hungarezë. Zsolt është anëtar i Fideszit dhe kryetar i Pécs që nga 27 janari 2009.[1] Ai ishte kryetar i vendlindjes së tij mes vitit 1994 dhe 1998.

Zsolt Páva
Pava Zsolt 2010 3.JPG
Kryetari i Pécs
27 janar 2009 – në vazhdim
Paraardhësi: Zoltán Krippl
Pasardhësi: László Toller
Të dhënat personale
Lindi më: 30 tetor 1955
Lindi në: Pécs, Hungari
Kombësia: Hungarezë
Partia politike: Fidesz
Bashkëshortja Andrea Barth
Fëmijë Réka
Lőrinc
Sarolt

ReferimetRedakto