Çatisgar

shtet i Indisë

Çatisgari është shtet lindor i Indisë me popullësi rreth 25.5 milion. Kryeqyteti i shtetit, i cili është dhe qyteti më i madh është Raipur.[1]

Vendndodhja e Çatisgarit në Indi

BurimeRedakto

  1. ^ "Faqja zyrtare e Çatisgarit". Arkivuar nga origjinali origjinali më 26 tetor 2006. Marrë më 22 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)