Hape menynë kryesore
Çifliku (Dellçevë)
Чифлик
Fshat
noform
Vendndodhja
Çifliku (Dellçevë) is located in Republika e Maqedonisë
Çifliku (Dellçevë)
Çifliku (Dellçevë)
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni lindor
Lartësia 664 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2320
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 56′ 40″ Veri

22° 46′ 48″ Lindje

Popullsia 51 banorë (2002)