Üç Kuruş (Shqip: Tre Kuruş) është një serial televiziv turk aksion, dramë dhe krim, i realizuar nga Ay Yapım,[1] me regji nga Sinan Öztürk, shkruar nga Damla Serim dhe Murat Uyurkulak.

Üç Kuruş
Skeda:Üç Kuruş dizi afişi.jpg
GjiniaAksion
Dramë
Polici
Shkruar ngaMurat Uyurkulak
Damla Serim
Regjia ngaSinan Öztürk
LuajnëUraz Kaygılaroğlu
Ekin Koç
Diren Polatoğulları
ShtetiTurqia
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i sezoneve1
Nr. i episodeve11
Prodhimi
ProdhuesiKerem Çatay
Vendodhja e prodhimitStamboll
KinematografiaTolga Kutluay
Kohëzgjatja120 minuta
Transmetimi
Programi origjinalShow TV
Formati i pikturës576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Formati i zëritStereo
Transmetimi origjinal1 nëntor 2021 –
duke vazhduar

PërmbajtjaRedakto

Ndjekja mes liderit mafioz Kartal (Uraz Kaygılaroğlu), i cili është “mbrojtësi” i Çıngırakli, dhe Efe (Ekin Koç), komisioneri i guximshëm i Departamentit të Krimit, kthehet përmbys me një rast vrasjeje. Rrugët që marrin për të kapur vrasësin do t'i çojnë në një emër që nuk do ta marrin kurrë me mend.

XhirimetRedakto

Ndërsa seriali është xhiruar në lagjen Balat të distriktit Fatih të {{Stambolli]]t dhe në lagjen Çayırbaşı të distriktit Sarıyer, disa skena zhvillohen në fabrikën e vjetër të këpucëve në Beykoz.

AktorëtRedakto

Personazhet kryesoreRedakto

Personazhet mbështetësRedakto

TransmetimiRedakto

Sezoni Dita dhe ora Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Viti i sezonit Kanali
Sezoni i parë E hënë 20:00 1 nëntor 2021 2021- Show TV

ReferimetRedakto

  1. ^ "Üç Kuruş". showtv.com.tr (në turqisht). Marrë më 14 nëntor 2021.