Mbi vitin 10.

Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori

Ngjarje Redakto

Iliria Romake, ku popullsia është e gjatë katër viteve kundër romake kishte epërsi aufgelehnt, është i ndarë në provincat e Paiona dhe Dalmaci.

Lindje Redakto

Vdekje Redakto