Mbi vitin 1054.

Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori

Ngjarje Redakto

Skizma e Madhe e Kishës Perëndimore dhe asaj Lindore.

Lindje Redakto

Vdekje Redakto