Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori


Ngjarje

Redakto

Lindje

Redakto
  • Idriz Seferi, luftëtar shqiptar (Vdiq më 1927).
  • Mihal Turtulli, qe mjek, veprimtar, politikan dhe diplomat shqiptar (Vdiq më 1936).

Vdekje

Redakto