Mbi vitin 360 p.e.s..

NgjarjeRedakto

  • Zhvillohet lufta iliro-maqedonase ku mbeten të vrarë 4000 luftëtarë maqedonas dhe mbreti i tyre, Perdika.

LindjeRedakto

VdekjeRedakto