Mbi vitin 382.

Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori

NgjarjeRedakto

U mbajt një Sinod (Këshill) lokal në Romë, nën drejtimin e shën Joan Damaskinit, ku u vendos një radhitje e plotë e librave kanonikë të Dhiatës së Vjetër dhe Dhiatës së Re.

LindjeRedakto

VdekjeRedakto