Mbi vitin 98.

Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori

Ngjarje

Redakto

Lindje

Redakto

Vdekje

Redakto

98 - Martirizimi i Shën Astit, peshkop i Durrësit, mbaroi jetën e tij mbi kryq, i lyer me mjaltë dhe i thumbuar nga bletët, pranë mureve të kalasë së Durrësit.