Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Aa en Hunze (kthjellim).


Aa en Hunze është një bashki në provincën DrentheHolandë me sipërfaqe 278.86 km² dhe popullsi 25772 banorë[1]. Gieten është kryeqendra e bashkisë.

Aa en Hunze
Flag of Aa en Hunze
Official seal of Aa en Hunze
Location of Aa en Hunze
Population
 • Total25.772
Websitewww.aaenhunze.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Drenthe