Achtkarspelen është një qytet dhe komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 103.99 km² dhe popullsi 28091 banorë[1]. Buitenpost është kryeqendra e komunës.

Achtkarspelen
Flamuri i Achtkarspelen
Stema zyrtare e Achtkarspelen
Popullsia
 • Gjithsej28.091
Faqja zyrtarewww.achtkarspelen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Friesland