Agim Kaba

prodhues filmash amerikan

Agim Kaba lindi më 16 shkurt të vitit 1980Nju Jork, është aktor, regjisor dhe editues zëri shqiptaro-amerikan. Pas shkollës së mesme ai është diplomuar për arte të bukura. Ndërkohë Agimi është duke luajtur rolin e Aaron Snyder në serinë amerikane “As the World Turns” dhe është kandiduar për çmimin "Emmy". Emri i tij përkthehet shpeshherë nga mediat si "lindja e diellit". Kaba ka luajtur gjithashtu në një episod të Charmed.

Agim Kaba
Agim Kaba
Agim Kaba
Informacione personale
Vendlindja Nju Jork, SHBA

FilmografiaRedakto

AktorRedakto

Viti Filmi Roli Vërejtje
2001 Ocean's 11 Dancer
2002-2005; 2007-2008 As The World Turns Aaron Snyder
2005 CSI: NY Eddie Brunson Bad Beat
2005 Charmed Leo Alternate/Handsome Man
2007 America's Next Top Model Key Grip
2007 Neowolf Vince
2009 The Band from Hell Vince
2010 An American Hero (post-production)

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.