Agron Dizdari është një aktor shqiptar. Ai ka qene aktor ne disa drama te luajtura ne teatrin Migjeni te Shkodres si dhe ne disa filma te Kinostudios Shqipëria e Re.

FilmografiaRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto