Al Pazar është një emision televiziv humoristik i përjavshëm, prodhim i Vizion Plus, udhëhequr nga Agron Llakaj.

Premisë Redakto

Është një shfaqje ku ne bosht eshte loja, shakaja e kripur dhe e zgjuar me realitetin tone e ngerthyer nepermjet lajmit politik, ekonomik dhe social por edhe nga bota e artit dhe e kultures, prej vendit dhe jo vetem. Ne kete skene takohen lajmi dhe nje ngjarje, takohen karakteret e ndryshme qe fati ose rruga i sjell ne Pazar, nje intelektual dhe nje pseudo intelektual, nje i ashtuquajtur analist, nje njeri qe e kerkon fatin e tij ne Pazar, nje politikan qe e kerkon mbeshtetjen ne Pazar, gjithe moria dhe problematika shqiptare ne trajten satirike dhe komike te saj vjen ne Pazar. Ai i tha atij-ajo i tha asaj-ata i thane atyre-me the e te thashe. Ky eshte realiteti ne kendveshtrimin komik, ky eshte Pazari shqiptar. Skenografi e ketij Pazari duhet te shprehi thelbin e saj te gershetuar me kerkesat e nje fotografie televizive, ku cdo kush ne kohen qe e ndjek Pazarin ta ndjej veten brenda tij. Moderatori eshte njeriu qe lidh kete realitet komik nepermjet komenteve komike te shkurtera dhe te qelluara.

Moderuar nga Agron Llakaj nje show variete qe ka arritur te shnderrohet sezon pas sezoni ne nje premiere absolute e mbremjeve te se se shtunes. Fale humorit te holle e batutes pikante, eksperiences se kastes se aktoreve, qasjes me aktualitetin, Al Pazar vjen tashme ne sezonin e tij te 7-te si nje nder show-t me te preferuar te se shtunave mbrema ne ekranet shqiptare.

Aktorët Redakto

 • Agron Llakaj - Visho (Gjirokastrite pallati), Karamani (polic), Xha Teme
 • Behar Mera - Tirka (Korca pallati), Atdheu (polic)
 • Tan Brahimi - (polic)
 • Inva Gashi - Vako (Gjirokastrite pallati)
 • Genci Lleshi - Adem (Dibron pallati), (polic)
 • Xhejni Fama - Tironc pijanec-pijedashes
 • Arlinda Kovaçi
 • Xheni Hallulli - Fatime (Tironce pallati)
 • Orena Bici
 • Franc Bregu - Maqi (Korca pallati)
 • Mariglen Faslli
 • Rovena Arani

Referenca Redakto

Shiko edhe Redakto

Lidhje të jashtme Redakto