Alblasserdam është një bashki në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 9.96 km² dhe popullsi 19006 banorë[1]. Alblasserdam është kryeqendra e bashkisë.

Alblasserdam
Flamuri i Alblasserdam
Stema zyrtare e Alblasserdam
Popullsia
 • Gjithsej19.006
Faqja zyrtarewww.alblasserdam.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto