Aleksandër Peçi (kompozitor)

kompozitor shqiptar
(Përcjellë nga Aleksandër Peçi)
Disambig.svg Ky artikull bën fjalë për kompozitorin Aleksandër Peçi dhe nuk duhet ngatërruar me ushtarakun Aleksandër Peçi.


Aleksandër Peçi lindi më 11 korrik 1951Tiranë është një nga kompozitorët më të mëdhenj modernë shqiptarë. Artist i merituar nga 1989.

Aleksandër Peçi
Aleksandër Peçi
Lindi më: 11 korrik 1951
Lindi në: Tiranë
Kombësia: shqiptar
Profesioni: kompozitor

VepraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.