Alen Avdiq

futbollist boshnjak

Alen Avdić (lindur më 3 Prill 1977) është një ish-futbollist Bosnjes dhe Hercegovines.

Alen Avdić
Të dhënat personale
Emri i plotëAlen Avdić
Data e lindjes (1977-04-03) 3 Prill, 1977 (43 vjeç)
Vendi i lindjesSarajevo, Bosnja dhe Hercegovina
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995-1998Sarajevo
1998Sakaryaspor
1998-1999Cercle Brugge
1999-2000Sarajevo
2000Chemnitz
2001-2002Suwon Samsung Bluewings
2002Avispa Fukuoka
2003Suwon Samsung Bluewings
2004Liaoning
2005-2006Sarajevo
2006-2008Saba Battery Teheran
2008-2009Bargh Shiraz
2009-2011Sarajevo
Ekipi kombëtar
1999Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnja dhe Hercegovina3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin Bosnjes dhe Hercegovines ka luajtur 3 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Bosnja dhe Hercegovina
Vite Ndeshje Gola
1999 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtmeRedakto