George Alexander "Alex" Trebek lindi më 22 Korrik, 1940. Është një aktor kanadian.

Alex Trebek
Alex Trebek 161020-Z-DZ751-129 (29850172634).jpg
U lind në
George Alexander Trebek

22 Korrik, 1940
TitulliTrebek, 2016

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Alex Trebek – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.