Alexis Meva (lindi më 9 shtator 1997) është futbollist kamerunas i cili luan si sulmues. Alexis u bashkua skuadrës Portland Timbers 2 më 22 shkurt 2016.[1]

Alexis Meva
Të dhënat personale
Emri i plotëAlexis Yves Meva
Data e lindjes9 shtator 1997
Vendi i lindjesDouala, Kamerun
Gjatësia1,73 m (5 ft 8 in)
PozicioniSulmues
Karriera në rini
2008–2016Barcelona
2014–2015CF Badalona (huazim)
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016Portland Timbers 23(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 7 korrik, 2016.
† Ndeshje (Gola).

ReferimetRedakto