Algeciras

komunë në Spanjë

Algeciras është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Gibraltar, të provincës Cádiz, në Andalusia. Algeciras ka 116917[1] banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 86 km2.

Algeciras
Iglesia de Nuestra Señora de la Palma.JPG
Flamuri i Algeciras
Stema zyrtare e Algeciras
Spain Cadiz Municipality of Algeciras.png
Popullsia
 • Gjithsej116.917[1]
Emri i banorëveAlgecireño (male)
Faqja zyrtarewww.algeciras.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto