Alhaurín de la Torre

komunë në Spanjë


Alhaurín de la Torre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle del Guadalhorce, të provincës Málaga, në Andalusia. Alhaurín de la Torre ka 35832 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 83 km2.

Alhaurín de la Torre
Komunë
noform
Avenida de España.
Stema_figuraBandera de Alhaurín de la Torre.svg
Vendndodhja
Alhaurín de la Torre is located in Spanjë
Alhaurín de la Torre
Alhaurín de la Torre

Koordinatat: 36°40′V 4°33′P / 36.667°V 4.550°P / 36.667; -4.550

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Valle del Guadalhorce
Kryetari i Bashkisë Joaquín Villanova (PP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 83 km2
Popullsia 35832 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alhaurinos or Torrealhaurinos
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.alhaurindelatorre.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto