Alhaurín el Grande

komunë në Spanjë

Alhaurín el Grande është një komunëSpanjë, e vendosur në provincën Málaga, në Andalusia. Alhaurín el Grande ka 23675 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 73.1 km2.

Alhaurín el Grande
Flamuri i Alhaurín el Grande
Stema zyrtare e Alhaurín el Grande
Popullsia
 • Gjithsej23.675
Emri i banorëveAlhaurinos
Faqja zyrtarewww.alhaurinelgrande.net

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto