Ali Riza Topalli njohur po ashtu si Ali Riza Kosova (1881[1]/1883[2] - 1941) ka qenë oficer shqiptar i ushtrisë osmane dhe më pas i asaj shqiptare.

BiografiaRedakto


LibraRedakto

Më 1996 botohet në Shkodër monografia "Ali Riza Kosova" me autor Vangjel Kasapi.

ReferimetRedakto

  1. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
  2. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).