Alma është një qytetLac-Saint-Jean-Est, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 195.59 km² dhe popullsi 30904 banorë.[1]

Alma
qytet
Vue-ville-alma.jpg
Popullsia
 • Gjithsej30.904
Faqja zyrtarewww.ville.alma.qc.ca/

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Alma – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Kebek