Almelo është një bashki në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 69.4 km² dhe popullsi 72621 banorë[1]. Almelo është kryeqendra e bashkisë.

Almelo
Koornmarkt Almelo.JPG
Flamuri i Almelo
Stema zyrtare e Almelo
Popullsia
 • Gjithsej72.621
Faqja zyrtarewww.almelo.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Overijssel