Overijssel është një 12 provincat e Holandës me sipërfaqe 3420.86 km² dhe popullsi 1137057 banorë[1]. Zwolle është kryeqendra e provincës.

Overijssel
provincë
Flamuri i Overijssel
Stema zyrtare e Overijssel
Popullsia
 • Gjithsej1.137.057
Faqja zyrtarewww.overijssel.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto