Zwolle është një bashki në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 119.28 km² dhe popullsi 118943 banorë[1]. Zwolle është kryeqendra e bashkisë.

Zwolle
Zicht op Zwolle Centrum.jpg
Flamuri i Zwolle
Stema zyrtare e Zwolle
Popullsia
 • Gjithsej118.943
Faqja zyrtarewww.zwolle.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Overijssel