Alvdal është një komunëqarkun Hedmark, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 943 km² dhe popullsi 2406 banorë[1].

Alvdal
Stema zyrtare e Alvdal
Popullsia
 • Gjithsej2.436
Faqja zyrtarewww.alvdal.kommune.no

Demografia Redakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime Redakto

Projekte të tjera Redakto

  •   Commons: Alvdal – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme Redakto